5/5 - (1 امتیاز)
ارور HRS

ارور اچ آر اس (hrs) در ساید جنرال الکتریک

همان طور که می دانید لوازم برقی به ویژه لوازم آشپزخانه، به مرور زمان خراب می شوند. ارور اچ آر اس (hrs) در ساید جنرال الکتریک نیز یکی از رایج ترین این مشکلات است.

اما این ارور، نشان دهنده چیست؟ در این گونه مواقع باید چه کار هایی کنیم؟ یا برای تعمیر آن باید به کجا برویم؟ کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیر جنرال الکتریک، در مورد ارور اچ آر اس، این مقاله را منتشر کرده است تا با یکی دیگر از عواملی که منجر به خراب شدن یخچال فریزر شما می شود آشنا شوید. برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان شما را به خواندن این محتوا دعوت می کنیم.

ارور اچ آر اس (hrs) چیست؟


ارور اچ آر اس به ما می گوید که برد الکترونیکی ناقص است و این ارور در نمایشگر یخچال نشان داده می شود. با بروز این مشکل، کنترل پنل دستگاهتان قفل می شود؛ و تقریبا 20 دقیقه طول می کشد تا یخچال روشن و مجددا راه اندازی شود. پس از روشن شدن، فریزر می تواند مدیریت کنترل پنل را بر عهده بگیرد.

ارور اچ آر اس در ساید جنرال الکتریک نشانه چیست؟

اگر چنین چیزی با مشکل رو به رو شد، باید بدانید که ارور اچ آر اس اتفاق افتاده؛ در این حالت دستگاه کاملا از کار می افتد و در واقع برد آن سوخته است. با سوختن برد، ارتباط بین مدار ها نیز از بین می رود و نحوه عملکرد یخچال فریزر با مشکل مواجه می شود و دیگر کار نمی کند. شاید با باز کردن درب یخچال، لامپ آن روشن شود اما به این معنا نیست که ارور اچ آر اس وجود ندارد. بدون شک می توان گفت که ارور اچ آر اس ساید جنرال الکتریک، مهم ترین و خطرناک ترین ارور یخچال های ساید است و به محض مشاهده آن با نمایندگی مجاز و معتبر تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:  علت صدا و لرزش زیاد در لباسشویی مابه چیست؟

علت نمایش ارور اچ آر اس بر مانیتور ساید جنرال الکتریک

در این بخش عمده ترین دلایل بروز این ارور را برای شما بیان می کنیم. این موارد عبارتند از:

  1. خرابی برد: زمانی که برد خراب می شود، می توانید ارور اچ آر اس را در صفحه نمایشگر مشاهده کنید. توصیه می کنیم که با دیدن این ارور حتما برای تعمیر یخچالتان اقدام نمایید؛ چون نوسانات برقی حاصل از خرابی یا نیم سوز شدن برد باعث سوختن یخچال فریزرتان می شود. یکی از اقدامات لازم و ضروری در این زمینه این است که هیچ وقت ساید جنرال التریک خود را بدون محافظ به برق وصل نکنید.
  2.  فرسوده شدن یخچال: گاهی اوقات یخچال شما عمر زیادی کرده یا فرسوده شده است و طبیعتا خرابی به بار می آورد؛ که یکی از آن ها ارور اچ آر اس می باشد. این ارور را باز هم به واسطه برد می توانید مشاهده کنید؛ چون توانایی انتقال صحیح دستورات را به سایر قطعات آن از دست می دهد. توصیه می کنیم که هر چند وقت یک بار یخچال فریزرتان را به نمایندگی های مجاز ببرید و آن را سرویس کنید.
  3.  سوختن کندانسور فریزر: ارور hrs به موارد بالا ختم نمی شود و سوختن کندانسور نیز در این دسته بندی قرار می گیرد. با سوختن کندانسور، فریزر می سوزد، دمای یخچال بالا می رود، به برد حرارتی فشار می آید و در آخر با سوختن برد، ارور اچ آر اس را در صفحه نمایشگر مشاهده می کنید.

تعمیر یخچال

علائم ارور اچ آر اس/هنگام مشاهده آن باید چه کار کنیم؟

همان طور که قبلا گفتیم با بروز ارور اچ آر اس، صفحه نمایشگر به شما اخطار می دهد اما از نشانه ها و علائم این ارور می توان به سر و صدای اضافی مثل تیک تیک کردن یخچال فریزر اشاره کرد؛ که به محض مشاهده آن بایستی جهت تعمیر آن اقدام کنید یا با کارشناسان جنرال الکتریک تماس بگیرید. متخصصان پس از تماس شما با آن ها بدون فوت وقت اقدام می کنند. پس اصلا نگران نباشید.

صفحات مرتبط:  عیب یابی علت مکث ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

جلوگیری از ارور اچ آر اس (hrs)

با کوچک ترین تغییر در صدای موتور یخچال، برای رفع آن اقدام کنید؛ چون این مسئله از بروز ارور اچ آر اس جلوگیری می کند. هر چند وقت یک بار یخچال فریزر خود را سرویس کرده یا با تعمیرکاران خبره و حرفه ای تماس بگیرید. همچنین ایراداتی مثل خرابی فن یا کندانسور نیز می تواند زمینه ساز ارور اچ آر اس باشد. پس اگر می خواهید شاهد این خطا ها نباشید به تمامی توصیه ها گوش دهید. 

برای تعمیر و رفع ارور اچ آر اس (hrs) با کجا تماس بگیریم؟

علت ارور hrs در یخچال

ارور اچ آر اس با برد یخچال ارتباط مستقیمی دارد و سریعا می توانید آن را بر روی صفحه نمایشگر مشاهده کنید؛ پس اولین قدمی که باید بردارید، عوض کردن برد است. برای تعمیر برد یا رفع ارور اچ آر اس، بایستی این کار را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید یا با نمایندگی های معتبر مثل نمایندگی جنرال الکتریک تماس بگیرید. برد یخچال فریزر گران و کمیاب است لذا در نظر داشته باشید که به چه کسانی اعتماد می کنید. عدم توجه به این موضوع حسارات جبران ناپذیری را در بر دارد که آسیب دیدن سایر قطعات یکی از آن ها است.

جمع بندی نهایی…

ارور اچ آر اس، خطای اختصاصی یخچال فریزر شما محسوب می شود که برای بر طرف کردن آن بایستی به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید. اگر از یخچال جنرال الکتریک استفاده می کنید، هنگام مشاهده این ارور حتما با کارشناسان و تیم خبره جنرال الکتریک تماس بگیرید. فراموش نکنید که جدی نگرفتن این ارور، مشکلات دیگری را به وجود می آورد و هزینه های اضافی فراوانی را در بر دارد.

صفحات مرتبط:  آلارم hrs در یخچال جنرال الکتریک